Реклама
Вирално

ВИДЕО СО МОЌНА ПОРАКА- Што ќе направевте вие да се најдевте во оваа ситуација?

Станаа ли нашите телефони попаметни од нас?

Реклама

Видеото кое што стана тотален хит на социјалните мрежи и привлече бројни коментари покажува како топла народ собрани на плоштад одбројуваат дочек на Новата 2024 година.

И сетоа тоа изгледа многу магично, со светилките околу, софистицираната програма и часовникот кој ги одбројува псоледните секунди од 2023 година.

Она што го привлече вниманието кај јавноста и го направи ова видео вирано не е убавите свеилки и новогодишната атмсфера, туку нешто сосема друго.

Маркетинг

Ќе потссетиме дека пред неколку години се појави фотографија од концерт на која сите снимаат со телефоните, а само една баба ужива во моментот.

Маркетинг

Тогаш сите и се воодушевуваа на оваа жена коај единствено зане да живее и да го чувствува моменто со сите сетила без да се фокусира на апратот, на тао да направи добра слика или перфектно видео. Не единстевно, таа ја гледа вистиската реалната слика на моментот.

Ова треба да не натера да се запрашаме дали заборавивме да уживаме во она што ни се случува, да го вреднуваме мигот и личноста пред нас на сметка да се жртвуваме да го снимаме тој момент?

Станаа ли нашите телефони попаметни од нас?

Доколку добро се фокусирате, а не ви треба премногу ќе забележите како буквално секој човек од насобраните луѓе наместо да ужува во моментот и да го гледа огнометот , буквално сите до еден снимаат со телефоните.

Ова ги згрози поголемиот број на корисниците на социјални мрежи , па под видеото преовладуваат коментари дека ова е едно од најтажните видеа кои ги виделе досега, луѓето пишуваат дека е ова ужасно…

Погледнете го ова ВИДЕО можеби ќе размислите следниот пат дали ќе го вклучите вашиот паметен телефон?и од нас?

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button