Весна Џогани од ТЕЛЕВИЗИЈА дозна за неверството на сопругот – која е ЉУБОВНИЦАТА на Ѓоле?

Шок на естрадата!

ФОТО: Весна Џогани / Инстаграм

Екипата „Папарацо лов“ го фати пејачот на Ѓоле Џогани како ја изневерува Весна Џогани додека емисијата вчера беше емитувана и сите можеа да видат како изгледа неговата љубовница.

ФОТО: Принтскрин

Таа во еден момент му приоѓа на Џол додека се возат во автомобил, го љуби, и сето тоа го забележаа камерите.

Џоле и таа, судејќи по снимките се многу блиски.

ФОТО: Принтскрин

Жената изгледа доста стара од енго, а на јавноста се уште не и е позната за која жена станува збор.

-Шокантно, познатиот пејач уловен на дело со друга жена. Бакнежите за кои мислеле дека никој нема да ги види, веќе ги видел целиот Балкан. Сите говореа дека е еден од најверните на естѕрадата, но нашите снимки говорат поинаку, стоеше во најавата на „Папарацо лов“ емисијата, која што треба да се емитува вечерва.

ФОТО: Весна Џогани / Инстаграм

Меѓутоа, тоа не е прв пат Џоле да ја изневерува сопругата.

После долгогодишен брак, брачниот и пејачки пар Слаѓа Делибасиќ и Џоле Џогани се разведоа во 2000 година.

ФОТО: Весна Џогани / Инстаграм

Во бракот, кој во јавноста важеше за совршен, добија две ќерки, Силвија и Маринела.

Скандалот пристигна после година дена. Џоле започна врска со Весна Тривиќ, членка од неговат танчерска група.

ФОТО: Весна Џогани / Инстаграм

Сегашнат сопруга на пејачот, Весна со години танцуваше и учеше од Слаѓа, така што таа ја сметаше за своја пријателка.

Слаџа тогаш го обвини Џоле дека ја изневерил со Весна, тој и говорел дека таа него го изневерува, а на крајот се заврши со песна.

ФОТО: Весна Џогани / Инстаграм

Слаѓа и Весна направија дует „Ајдемо у провод“, со што покажаа дека поранешната сопруга и наводната љубовница можат и тоа како да се согласуват. Круна на љубовта на Весна и Џоле се нивниот син Адриан и ќерката Лаура.

Ѓоле Џогани со Весна е долги години во хармоничен брак. Животот на Весна не и бил мед и млеко, пред да стане славна таа имала тешко детство.

ФОТО: Весна Џогани / Инстаграм

Мајката на Весна Џогани останала бремена, а немала никаква поддршка од нејзиниот партнер.

Кога Весна наполнила една година нејзината мајка Сретана немала доволно финансии и била принудена да ја остави во сиропиталиште.

ФОТО: Весна Џогани / Инстаграм

По кратко време, пејачката била посвоена од едно семејство, а Весна го одржувала контактот со нејзината мајка.

Подоцна како тинејџерка се вклучила во групата „Џогани Фантастико“. Џоле и Весна се заљубиле, се венчале и имаат две деца:синот Адријан и ќерката Лаура.

ФОТО: Весна Џогани / Инстаграм

Иако сега има доволни пари за да ангажира жени кои ќе и помогнат дома, Весна вели дека не сака и дека потполно е посветена на семејството.

-Немам дадилки и куќни помошнички, немам никаква помош бидејќи постигнувам сама. Сфатив дека ми пречи кога некој ќе се врти низ куќата. Поточно, се тоа е рутина. Ти се одлучил на одговорност каков што е бракот и на одгледување деца, а Џоле ми помага“ вели Весна за „Блиц“.

ФОТО: Весна Џогани / Инстаграм

ФОТО: Весна Џогани / Инстаграм

ФОТО: Весна Џогани / Инстаграм

ФОТО: Весна Џогани / Инстаграм

(Visited 1.688 times, 1 visits today)