Василка откри каква навика има шеф Марк – Нема да ви се верува што најпрво прави наутро

Важи за миленик на публиката кога станува збор за готвењењто.

Интересен и секогаш насмеан шеф Марк де Јонг е познат по кулинарското шоу „Брза кујна“ каде заедно со шеф Никола секој ден споделуваат брзи и едноставни рецепти.

Тој заедно со својата сопруга Василка неодамна беа на Малдиви, а се пример за тоа како треба да изгледа вистинска љубов.

Двајцата гостуваа во „Магазин“ на Сител, па открија дека живеат од другата страна на Водно, Сопиште и уживаат во пејзажите кои ги нуди природата.

Фото: Принскрин/ Јутјуб

Василка откри дека Марк има една интересна навика наутро, односно зборува со своите цвеќиња, а потоа заедно со сопругата појадуваат.

Василка откри дека искреноста и харизмата ја освоиле, но и позитивноста која Марк ја поседува, бидејќи како што вели таа сака позитивни луѓе и ја прават среќна.

Фото: Принскрин/ Јутјуб

Двајцата често одат на патување и уживаат во таквите моменти, но велат дека коронакризата малку ги ограничува.

Василка во интервјуто откри дека на 50-от роденден си ветиле еден на друг дека ќе уживаат во секој ден поминат заедно, па со оглед на тоа дека се авантуристи двајцата уживаат во патувањето.

Фото: Принскрин/ Јутјуб

Иако Марк е професионален готвач велат дека не готват заедно туку додека едниот готви, другиот е на другата страна на шанкот, но Марк призна дека гравчето и грашок манџа на Василка се нешто на што и симнува капа.

Фото: Инстаграм/ Марк Де Јонг

Она што малкумина можеби го знаат е тоа дека Марк има македонско потекло.

Неговото семејство живеело во Скопје, но по катастрофалниот земјотрес се преселиле во Брисел, каде Марк живеел до пред неколку години.

Фото: Инстаграм/ Марк Де Јонг

Тој во интервју за Сител ја раскажа својата приказна и кажа дека дошол во Македонија само поради аманетот кој му го оставила неговата баба. Таа пред да поч-ине го замолила барем еднаш да дојде во посета на земјата од каде потекнува неговата мајка.

Инаку Василка и Марк имаат две деца, син и ќерка, кои живеат во Белгија.

Фото: Инстаграм/ Марк Де Јонг
Фото: Инстаграм/ Марк Де Јонг
Фото: Инстаграм/ Марк Де Јонг
Фото: Инстаграм/ Марк Де Јонг
Фото: Инстаграм/ Марк Де Јонг
Фото: Инстаграм/ Марк Де Јонг
Фото: Инстаграм/ Марк Де Јонг
(Visited 889 times, 1 visits today)