Реклама
Наши ѕвезди

Ване Маркоски ја покажа својата мајка – погледнете колку си личат

Македонскиот водител објави фотографија со својата мајка.

Реклама

Ване Маркоски важи за еден од најпознатите телевизиски и радио водители во Македонија.

Досега бил дел од многу проекти и телевизии, а веќе неколку години работи во Националниот сервис.

ФОТО: Фејсбук / Ване Маркоски

Тој е дел од утринската програма на оваа телевизија.

Маркетинг

Ване е мошне активен и на социјалните мрежи каде има голем број фанови со кои го споделува поголемиот дел од неговото секојдневие.

Маркетинг
ФОТО: Фејсбук / Ване Маркоски

Тој е познат како голем љубител на природата,
здравата исхрана, фитнесот и здравиот живот, но она што можеби не сте го знаеле за радио и ТВ водителот е дека е исто така и голем љубител на животните.

Иако еден период живееше во својот стан во Џевахир зградите, одлучи Аеродром да го замени за Сопиште.

ФОТО: Фејсбук / Ване Маркоски

За оваа населба се одлучил токму поради почистиот воздух.

Во овој стан тој не живее сам.

ФОТО: Фејсбук / Ване Маркоски

Друштво му прават неговите миленичиња Аја, Буди и Смајли.

Тој е вистински пример дека со многу труд и работа може да се постигне многу.

ФОТО: Фејсбук / Ване Маркоски

На социјалните мрежи Ване сподели и фотографија од најважната жена во неговиот живот – неговата мајка.

По повод нејзиниот роденден тој напиша емотивна честитка со која ги воодушеви сите.

ФОТО: Фејсбук / Ване Маркоски

ФОТО: Фејсбук / Ване Маркоски

ФОТО: Фејсбук / Ване Маркоски

ФОТО: Фејсбук / Ване Маркоски

ФОТО: Фејсбук / Ване Маркоски

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button