Реклама
Шопинг

Вакви патики НЕ сте виделе – погледнете ги и останатите шокантни модели од познатиот моден бренд

Нови патики што изненадија многумина

Реклама

Нови бизарни модели од познатиот бренд

Баленсијага ја претстави својата колекција за пролет-лето 2025 година во која и овој пат имаше дузина бизарни модели.

Но еден од нив посебно привлекува внимание, кој уште на прв поглед остава чуден впечаток.

Маркетинг

Станува збор за патиките со поприлично едноставно име – „Platform Sneaker“, но кои се сé само не обични и едноставни.

Маркетинг
Фото: Баленсијага

Патиките изгледаат како да се излезени од некој СФ филм, но неколку ѓонови залепени еден врз друг, високи неверојатни 16 сантиметри.

Фото: Баленсијага

Но ова секако не е единствениот бизарен модел од познатиот шпански моден бренд, па така тука се и чизмите со издупчена платформа висока цели 18 сантиметри, како и црните сандали со бели чорапи или чантата со необичен ремен кој потсетува на бодликава жица и која изгледа толку стара и износена како да е направена пред Првата светска војна, па фрлена и извадена од некој контејнер.

Фото: Баленсијага

Како изгледаат овие необични модели, но и како неколку фотки од ревијата во Сингапур, погледнете во продолжение…

Фото: Баленсијага

Фото: Баленсијага

Фото: Баленсијага

Фото: Баленсијага

Фото: Баленсијага

Фото: Баленсијага

Фото: Баленсијага

Фото: Баленсијага

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button