Реклама
Наши ѕвезди

Ваква невеста не сте виделе – Гавазова ги изненади обожавателите, ова никој не го очекуваше

И кога е илјадници километри далеку од дома не заборава на своите верни обожаватели од Македонија

Реклама

Нов спот на Сузана Гавазова

Популарната македонска фолк-пејачка Сузана Гавазова отсекогаш знаела како да биде во центарот на вниманието – по нејзиниот последен спот за песната „ТикТок“ пејачката повторно со ново изненадување.

Овој пат атрактивната фолк-пејачка која моментално заедно со момците од групата „Молика“ е на турнеја во Австралија, го објави спотот за песната „Невеста“.

Маркетинг

Но и покрај тоа што таа е невестата во спотот, нејзиниот стајлинг со шеширот на главата и длабокото деколте ги изненади сите.

Како Сузана Гавазова изгледаше во ова свое ново невестинско издание, погледнете во продолжение…

Маркетинг

Принтскрин/ Јутјуб

Потсетуваме, познатата фолк-пејачка овој викенд заедно со екипата од групата „Молика“, хармоникашот Мишел Трајковски и саксофонистот Мајкл Карадаковски ја започнуваат турнејата во Австралија.

Принтскрин/ Јутјуб

Таа непосредно пред заминување објави и видео со кое го откри редоследот на настапите, но и во кое се обрати до оние за кои што, како што самата вели, шират невистини за неа и сакаат да и нанесат зло. Повеќе за ова прочитајте тука

Принтскрин/ Јутјуб

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button