Реклама
Наши ѕвезди

Вака Тарчуловска изгледаше пред 20 и кусур години – пејачката непрепознатлива, ќе се изненадите

Пејачката во непрепознатливо издание, специјално за Гламур откри и неколку детали од своето минато

Реклама

Познатата пејачка некогаш и сега

Пејачката Соња Тарчуловска веќе долги години е присутна на музичката сцена, но денес малкумина се сеќаваат на нејзините почетоци.

Но спотовите од почетокот на кариерата на Соња се сведоштво за тоа како некогаш изгледала, а на некои е речиси непрепознатлива.

Маркетинг

Пејачката својата кариера ја започна кога имаше само 15 години, а неодамна на социјалните мрежи повторно стана актуелно едно нејзино старо видео, од нејзиниот албум лага е се, од 2000-та година.

Маркетинг
Принтскрин/ Јутјуб

Станува збор за спотот за песната „Не се кријам“ каде пејачката има кратка и руса коса и изгледа речиси непрепознатливо.

Принтскрин/ Јутјуб

Потсетуваме и самата пејачка неодамна на Инстаграм сподели снимка од самиот почеток на нејзината кариера, кога за прв пат се појавила на сцената на 15-годишна возраст, а во нејзиното интервју за Гламур откри дека тоа било голем предизвик за неа со кој денес се гордее.

Принтскрин/ Јутјуб

„Јас успехот го градев и обезбедив со многу песни кои што до ден денес се пеат и слушаат, но една од нив е навистина  безвременска. Песната ‘Во бело’ е мојот животен јубилеј“, ни откри Соња додавајќи дека токму оваа песна и донела поголем финансиски успех во кариерата и со неа започнале и нејзините настапи во САД и Австралија.

Принтскрин/ Јутјуб

Подоцна напишав и отпеав многу песни но „Во бело“ живее до ден денес и е мое милениче како енергетски магнет кој се пренесува од генерација до генерација, вели Соња.

Принтскрин/ Јутјуб

Како таа изгледаше и во спотот за оваа песна, но и што сé ни откри како за кариерата, така и за нејзиниот живот, погледнете во продолжение, односно прочитајте на следниот линк.

Најтешко беше додека Јохан беше во Хаг, вели Соња Тарчуловска за Гламур >>

 

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button