Реклама
Наши ѕвезди

Вака изгледа куќата на нашата голема Гранд ѕвезда – погледнете каква убавица е и нејзината сестра

Македонската Гранд ѕвезда ги отвори вратите од својот дом

Реклама

По концертот во Драчево и дојдоа интересни гости

Познатата пејачка Андријана Петрушовска во своето родно Драчево им ги отвори вратите на екипата на „Гранд.онлајн“.

Ова беше една од главните вести на нивниот официјален портал, а пејачката на Инстаграм објави и едно интересно видео.

Маркетинг

Имено, Андријана сподели симпатично видео во кое се гледа како новинарот го прашува нејзиното братче кого сака повеќе, Андријана или нејзината помала сестра Ива, а откако малиот ќе каже и двете, тие повторно го прашуваат да избере само една од нив, по што малиот на крај сепак реши да си ја избира Андријана.

Маркетинг
Инстаграм/ Андријана Петрушовска

Пејачката веднаш си го гушна братчето, а реакцијата и на нејзината сестра е хит: „Срамота“, искоментира таа во шега.

Принтскрин/ Гранд.онлајн

Пејачката откри и дека нејзиното братче пее подобро од неа, но и дека нејзината сестра се занимава со дизајн на накит и чанти.

Инстаграм/ Андријана Петрушовска

Имено, Ива која за време на натпреварот во Ѕвездите на Гранд и беше голема поддршка на својата сестра, стои зад профилот IVVY.

Инстаграм/ Андријана Петрушовска

Таа изработува рачно женски чанти и накит од бисери, а нејзината сестра често ги носи овие прекрасни модни додатоци.

Принтскрин/ Ѕвездите на Гранд

Па, погледнете неколку фотографии од двете сестри, но и од нивната мајка која е горда на овие две млади прекрасни дами.

Инстаграм/ Андријана Петрушовска

Инстаграм/ Андријана Петрушовска

Инстаграм/ Андријана Петрушовска

Бонус видео

Инстаграм/ Андријана Петрушовска

Македонските Гранд ѕвезди во акција

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button