Вака изгледа Боки 13 после два месеца притвор

Бојан Јовановски – Боки 13 вчера од истражниот затвор во Шуто Оризари бил пренесен на скопските клиники, поради болки во желудникот.

Фото: 360 степени

ADVERTISEMENT

Како што претходно изјави директорот на Клиниката за торакална хирургуја Неџати Јакупи, Јовановски имал желудочни тегоби поради операцијата на желудникот која ја имал неодамна. Тој примил инфузија на Клиниката за торакална хирургија, по што бил вратен во притвор.

Јовановски веќе втор месец е во притвор во затворот во Шутка. Тој е првоосомничен во аферата „Рекет“. Неговата состојба е стабилна, но се потребни дополнителни испитувања. За случајот тој е пво затвор со Катица Јанева и Зоран Кичеец.

Во моментот кога  Боки бил уапсен тој бил во придружба со својата пријателка Лила. Според неофицијали информации водителката по овој немил настан неколку часа останала во Фламинго, пиејќи лекови и плачејќи.

 

Facebook Comments
(Visited 7.047 times, 1 visits today)
Loading...