Важеше за еден од најдобрите пејачи, па наеднаш го снема од сцената – ПОГЛЕДНЕТЕ како Зоран Ванев изгледа денес (фото)

Овој македонски пејач важеше за голем фраер во регионот

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Пред нешто повеќе од деценија македонскиот пејач на народна музика, Зоран Ванев, ги воодушеви сите кога се појави на големата сцена на „Гранд“, но потоа со светлосна брзина и се изгуби од сцената. Неговите песни беа голем хит во целиот регион, а песните како „Јужна пруга“, „Лила“ и „Моника“ се уште важат за едни од најголемите фолк хитови.

На многумина не им е јасно зошто тој ненадејно се повлече и го снема од музичката сцена, кога пред него беше блескава кариера. Но тој во еден момент ќе одлучи да го остави микрофонот и ќе замине во Швајцарија, и покрај тоа што беше еден од ретките наши пејачи кој имаше своја публика и во Србија. Кариерата ја започна во 90-тите години од минатиот век, со неговата прва песна Ангела која беше и се уште е голем хит во Македонија.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Штипскиот пејач откако замина во Швајцарија работи како доктор за природна медицина, а како што самиот изјави во една пригода, воопшто не жали што микрофонот го заменил со белиот докторски мантил затоа што отсекогаш сакал и имал голема желба да им помага на луѓето.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Во Швајцарија каде што сега живее со неговото семејство, со сопругата и двајцата синови, тој има клиника каде го посетуваат луѓе од целиот свет, а што се однесува до неговата музичка кариера, настапува само на одредени настани.

Фото: Фејсбук/ Зоран Ванев

Па со цел да се потсетиме на некогашната голема ѕвезда Зоран Заев, пронајдовме некои негови стари, но и нови фотографии.

Фото: Фејсбук/ Зоран Ванев

Мораме да признаеме дека тој се уште е оној истиот – изгледа одлично и неговиот шарм речиси е непроменет, па сигурни сме дека припадничките на понежниот пол меѓу неговите фанови ќе уживаат во оваа галерија.

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Фото: Принтскрин/ Јутјуб

Фото: Фејсбук/ Зоран Ванев

Фото: Фејсбук/ Зоран Ванев

Фото: Фејсбук/ Зоран Ванев

Фото: Фејсбук/ Зоран Ванев

Фото: Фејсбук/ Зоран Ванев

Фото: Фејсбук/ Зоран Ванев

Фото: Фејсбук/ Зоран Ванев

Фото: Фејсбук/ Зоран Ванев

Фото: Фејсбук/ Зоран Ванев

Фото: Фејсбук/ Зоран Ванев

Фото: Фејсбук/ Зоран Ванев

Фото: Фејсбук/ Зоран Ванев

Фото: Фејсбук/ Зоран Ванев

Фото: Фејсбук/ Зоран Ванев

Фото: Фејсбук/ Зоран Ванев

Фото: Фејсбук/ Зоран Ванев

Фото: Фејсбук/ Зоран Ванев

Фото: Фејсбук/ Зоран Ванев

Фото: Фејсбук/ Зоран Ванев

Фото: Фејсбук/ Зоран Ванев

Фото: Фејсбук/ Зоран Ванев

Фото: Фејсбук/ Зоран Ванев

Фото: Фејсбук/ Зоран Ванев

Фото: Фејсбук/ Зоран Ванев

Фото: Фејсбук/ Зоран Ванев

Фото: Принтскрин

Фото: Принтскрин

Фото: Фејсбук/ Зоран Ванев

(Visited 3.514 times, 1 visits today)