Брена се coблече во костим за капење во шестата деценија и гo „запали“ интернетот – младите дами можат само да и завидуваат

Брена позираше во пикантно издание во Дубаи, а на нејзината линија можат да и завидуваат и морските сирени

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Една од најпознатите фолк пејачки на овие простори, Лепа Брена, замина со својот сопруг на одмор во Дубаи и со фотографијата што ја објави, а на која е во костим за капење, направи хаос на социјалните мрежи.

Пејачката позираше на јахта во едноделен модел на костим за капење, додека во преден план беа нејзините долги и убави нозе.

Брена веќе долги години важи за една од најзгодните пејачки, а со ова издание покажа дека оправдано ја носи титулата.

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Следуваа бројни комплименти и коментари на сметка на нејзиниот изглед од страна на фановите, а многу помлади дами и порачаа дека и завидуваат.

Таа едноставно изгледа совршено на свои 60 години, а костимот во пинк-бела боја совршено стои на нејзиното исончано тело.

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена
Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Нејзините фанови се воодушевени од тоа како пејачката изгледа во својата шеста деценија од животот, па многумина заклучија дека за неа годините се само бројка.

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Инаку, познатата пејачка неодамна ги „запали“ социјалните мрежи и кога покажа како изгледа без грам шминка на лицето.

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Пејачката неодамна на својот Инстаграм профил најави еден нов проект, а пред камерите позираше без шминка и ги изненади сите.

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Иако сме навикнати да ја гледаме перфектно средена, факт е дека приватно ниту една жена не носи шминка нон стоп.

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена
Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Но само некои се подеднакво убави и со неа и без неа…

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

На одмор со синот и снаата

Заедно со Брена на Персискиот залив ужива и нејзинит помлад син Виктор со својата девојка.

Фото: Инстаграм/ Сандра Миљаковиќ

Тој на Инстаграм откри како си поминуваат со Сандра, а фановите беа воодушевени и од овие фотки.

Фото: Инстаграм/ Сандра Миљаковиќ

Фото: Инстаграм/ Сандра Миљаковиќ

Фото: Инстаграм/ Сандра Миљаковиќ

Фото: Инстаграм/ Сандра Миљаковиќ

Фото: Инстаграм/ Сандра Миљаковиќ

Фото: Инстаграм/ Сандра Миљаковиќ
(Visited 1.477 times, 1 visits today)