Боки 13 со подочници и во потполно непрепознатливо издание – ќе се шокирате од тоа како изгледа првообвинетиот во случајот „Рекет“

Боки 13 на судењето изгледаше страшно

Фото: Принтскрин/ Телма (Јутјуб)

Со големи подочници и матен поглед обвинетиот го следеше судењето, а при пристигањето го држеа полицајци бидејќи одвај се движеше. Заради првообвинетиот и судењето доцнеше 45 минути, а покрај бројните новинари присуствуваа и претставници од американската амбасада и ОБСЕ.

Боки кој се изјасни како невин изјави дека е тешко болен, но дека сака да учествува во судењето, на што обвинителката Вилма Русковска се спротивстави и рече дека Боки и неговиот адвокат сакаат да ја одолговлечат постапката.

ADVERTISEMENT

Таа го потврди тоа и со лекарската документација издадена од болницата „8 септември“ според која Боки е во добра здравствена состојба и може да го следи судењето.

 

Судијката истакна дека во судот има медицинска екипа која ќе го прегледа обвинетиот, по што ќе одлучи дали судењето ќе продолжи.

Facebook Comments
(Visited 1.732 times, 1 visits today)
Loading...