Реклама
Наши ѕвезди

Блазеси ѝ на Тања Лазаревска, сопругот сѐ ѝ помага: Погледнете какво ремек дело направија во кујната

Тања се пофали со ремек делото што го направија заедно со сопругот во кујна.

Реклама

Фолк-пејачката Татјана Лазаревска, нејзиниот сопруг и колега Новица Василевски и нивните синови Петар и Стефан веќе долги години живеат во далечната Австралија.

И покрај тоа што во Македонија имаа успешна кариера, Тања и Новица одлучија да се преселат од овде.

ФОТО: Инстаграм / Татјана Лазаревска

Селидбата никако не значеше и престанување со музика и пеење.

Маркетинг

Напротив, и Тања и Новица се постојано ангажирани како пејачи на македонските веселби во Австралија.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Татјана Лазаревска

Според она што може да се види на нивните социјални мрежи, а делуваат доста искрено, во нивниот дом владее хармонија и спокој, а семејството во секој момент е подготвено за песна и веселба.

Често во својата куќа угостуваат пејачи од Македонија, кои се дојдени на турнеја низ Австралија и приредуваат одлични забави.

ФОТО: Инстаграм / Татјана Лазаревска

Освен што се одлични пејачи, тие се и прекрасни домаќини.

Најмногу сакаат да подготвуваат традиционална македонска храна и месени работи.

На Тик Ток се пофалија дека успеале да направат и совршени меки кифлички, кои кога ќе ги видите веднаш ќе ви се пријаде.

ФОТО: Тик Ток / Татјана Лазаревска

ФОТО: Тик Ток / Татјана Лазаревска

ФОТО: Тик Ток / Татјана Лазаревска

ФОТО: Тик Ток / Татјана Лазаревска

ФОТО: Тик Ток / Татјана Лазаревска

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button