Бикини што предизвикаа критики – „Зарем не видовте дека и се гледа половиот орган?“

Откако модната продавница „Fashion Nova“ објави фотографија со манекенка во костим за капење, многумина бурно реагираа на неа, тврдејќи дека нејзините гаќички се толку оскудни што на жената може да и се види полниот орган.

На сликата е прикажана манекенка во едноделен костим за капење наречен „Marbella“, а „Fashion Nova“ под фотографијата ги запраша своите потенцијални купувачи: „Дали сте подготвени да ги загреете работите?”

ADVERTISEMENT

Фотографиите собра преку 25.000 лајкови, но и многубројни негативни коментари дека во овој костим за капење од 1600 денари и „ѕирка дел од вагината”.

Еве го моделот …

„Оваа срамна фотографија не требаше воопшто да биде објавена”, коментира еден корисник на социјалните мрежи. „Зарем не видоа дека на манекенката таму долу и се гледа половина од вагината?” прашува друг.

Во продолжение погледнете уште неколку провокативни модели од овој познат бренд.

 

 

 

 

 

Facebook Comments
(Visited 14 times, 1 visits today)