Реклама
Наши ѕвезди

Беше ултра популарна пејачка, но пред 12 години одлучи да си замине од Македонија – погледнете што работи денес

Некогаш полнеше сали во Македонија, а денес патува низ светот.

Реклама

Ноне го замени естрадниот живот со работа на брод.

Некогашната пејачка Нона Неделковска својта музичка кариера ја започна многу млада, со настапот на фестивалот за деца „Златно славејче“, каде се претстави со песничката „Каубој смели“.

ФОТО: Инстаграм / Ноне Неделковска

Малото и слатко девојче порасна во згодна и убава дама, која започна професионално да се занимава со музика.

Маркетинг

По учеството на балканскиот „Идол“, Ноне се стекна со голема популарност и ја започна својата соло – кариера.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Ноне Неделковска

Таа важеше за една од најдобрите млади пејачки во тоа време.

Сопственичка е на многу хитови кои генерацијата која ратеше кон крајот на 90-тите одлично ги памети.

ФОТО: Инстаграм / Ноне Неделковска

Многу награди и полни сали, многу слушани песни и успешни настапи има зад себе.

И покрај сето тоа, Ноне одлучи да замине во потрага по подобар живот.

ФОТО: Инстаграм / Ноне Неделковска

Никогаш не зажали за оваа одлука и секогаш со гордост кажува дека работи на брод.

Повеќе не дава интервјуа за македонските медиуми и се повлече од естрадниот живот, но и понатаму е активна на социјалните мрежи.

ФОТО: Инстаграм / Ноне Неделковска

На нејзините профили може да видите фотографии од дестинациите кои ги поетиле во текот на овие 12 години како што работи на брод.

Овој месец таа слави 12 години од започнувањето на работа на брод.

ФОТО: Инстаграм / Ноне Неделковска

ФОТО: Инстаграм / Ноне Неделковска

ФОТО: Инстаграм / Ноне Неделковска

ФОТО: Инстаграм / Ноне Неделковска

ФОТО: Инстаграм / Ноне Неделковска

ФОТО: Инстаграм / Ноне Неделковска

ФОТО: Инстаграм / Ноне Неделковска

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button