Беше една од најпосакуваните Југословенки – Леба Брена во фармерки со висок струк направи лом на социјалните мрежи

Фотографија која направи хаос на социјалните мрежи

Фото: Принтскрин

Брена неодамна се потсети на своите млади денови, па сподели фотографија со која ги воодушеви сите.

Пејачката очигледно лудо си поминувала во тоа време, а ваквиот призор на многумина им врати сеќавање на лудите стари времиња. Таа на фотографијата носи „mom jeans“, со висок струк и широки ногавици, а целото издание го зачини со нејзината „ретро“ фризура.

ADVERTISEMENT

Во прашање е издание со кое денес дефинитивно може да ги освои љубителките на street style комбинациите.

Фото: Инстаграм/ Лепа Брена

Брена во своите плакари има мнооогу шик парчиња од кои може да направи беспрекорни модни изданија, а меѓу омилените и денес и се ваквите „buggy“ фармерки.

Инаку, токму ваквите фармерки кои некогаш беа главен дел во работничката облека на италијанските морнари се еден од водечките трендови за оваа есен. А тоа многу добро го знае и Брена која и денес ги следи трендовите.

Па, што велите за ова ретро издание на Брена?

Facebook Comments
(Visited 247 times, 1 visits today)
Loading...