Реклама
Коса

Беше една од најпознатите русокоси Македонки на Инстаграм, но погледнете ја со нова фризура

Познатата скопјанка во ново издание

Реклама

Органџиева се пофали со новата фризура

Познатата инфлуенсерка Агнеса Органџиева покрај својот моден стил, таа е препознатлива и по својата долга руса коса.

Но Агнеса реши да направи една мала промена, па „скокна“ до својот омилен фризер, ја скрати косата и веднаш се пофали.

Маркетинг

Таа објави снимка од фризерското столче, но и една фотографија на која позираше со новата фризура.

Маркетинг
Инстаграм/ Агнеса Органџиева

По ова нејзино издание социјалните мрежи повторно се вжештија од коментари на сметка на нејзиниот изглед.

Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Таа напиша само дека е среќна и додаде еден емотикон со бело срценце, па ја подигна чашата со вино како да наздравува со своите фанови, а како изгледаше, погледнете во продолжение…

Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Инаку, фризурите со средната должина на коса оваа сезона ќе биде еден од водечките трендови кога се трендовите за убавина во прашање. Тие изгледаат елегантно, а на сцената се вратија во последните неколку години, посебно затоа што се одлични за различни популарни фризури како што е „Рејчел“ фризурата од 90-тите.

Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Па, како ви се допаѓа Агнеса со новата фризура?

Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Инстаграм/ Агнеса Органџиева

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button