Беше една од најатративните кошаркарки во Македонија, денес таа е вистинска бомба – мажите лудуваат по неа!

Една од најубавите спортистки во Македонија!

ФОТО: Едина Муса / Инстаграм

30 годишната Едина Муса македонската јавност ја знае како најубавата кошаркарка, но во последните години таа реши поголемо внимание да даде на нејзината втора љубов, а тоа е финтесот.

ФОТО: Едина Муса / Инстаграм

Едина Муса е енергична и позитивна личност која го сака и ужива во животот. Како што и самата има изјавено , спортски тип кој сака предизвици и секогаш наклонета кон успех.  Личност која сака да патува и да запознава нови луѓе и култури.

ФОТО: Едина Муса / Инстаграм

Таа на својот Инстаграм профил има голем број на следбеници и често објавува фотографии од својата работа и од своето секојдневние.

Многу девојки сакаат да изгледаат токму како Едина Муса, таа е репер како изгледа совршено женско тело.

ФОТО: Едина Муса / Инстаграм

Муса постојано е во фитнес салата, но кога е надвор од неа, активно пешачи на Водно.

Последната фотографија која ја објави на својот Инстаграм профил беше од врвот на Водно.

ФОТО: Едина Муса / Инстаграм

Муса од врвот го честиташе најрадосниот празник на христијаните.

– Во телото здравје, во душата мир, во мислите спокој и во срцето младост. Честит Божиќ, напиша Едина Муса.

Во продолжение погледнете како изгледа Едина Муса кога е во фитнес салата:

ФОТО: Едина Муса / Инстаграм
ФОТО: Едина Муса / Инстаграм
ФОТО: Едина Муса / Инстаграм
ФОТО: Едина Муса / Инстаграм
ФОТО: Едина Муса / Инстаграм
ФОТО: Едина Муса / Инстаграм
ФОТО: Едина Муса / Инстаграм
ФОТО: Едина Муса / Инстаграм
ФОТО: Едина Муса / Инстаграм
(Visited 127 times, 1 visits today)