Беше голема надеж на Холивуд, но денес ретко кој го препознава

Едвард Фурлонг, американскиот актер кој цел свет го памети по улогата на Џон Конор во култниот филм Терминатор  му се предвидуваше невиден успех и светла иднина.

Тој  го прослави 42-от роденден, но неговиот живот не може со пофлани зборови да се опише денес.

ADVERTISEMENT

Скандали и проблемите со кои се соочи уште во 1990-тите, направија свој белег и оставија белег на неговото тело и лице.

View this post on Instagram

How are you guys? 🙂

A post shared by Edward Furlong (@edwardfurlongpic) on

Тој се повлече далеку од гламурозниот Холивуд, и кога ќе се појави во јавноста, може да се види колку е запоставен и неуредн дури и  непрепознатлив. Тој е уапсен неколку пати од почетокот на 2000 година, за насилно однесување, нарушување на јавниот ред и мир, поседување дрога и возење под дејство на опијати и алкохол. Тој призна пред судот дека банкротирал и заврши во затвор.

Сепак, режисерите и актерите кои имаа можност да соработуваат со него, се согласуваат дека тој е голем талент, па можеби не е ни чудо што е најавено неговото враќање на филмските проекции, а не помалку од тоа во новиот филм „Терминатор: Темна судбина“ .

Facebook Comments
(Visited 183 times, 1 visits today)
Loading...