Беше во брак со македонската Моника Белучи, а сега со оваа дама – ПОГЛЕДНЕТЕ како изгледа неговата 24 години помлада сопруга

Првата жена од него беше помлада 12, а втората 24…

Фото: Фејсбук/ Благоја Грујовски

Познатиот пејач на народна музика, Благоја Грујовски, е во брак со дваесет и четири години помладата Ирена, а плод на нивната љубов е нивниот син Марко.

Благоја пред да се ожени со Ирена, беше во брак со жена која и те како е позната на пошироката јавност.

Имено, тој зад себе има еден пропаднат брак со телевизиската презентерката Татијана Стојановска со која го има синот Матеј.

Фото: Фејсбук/ Благоја Грујовски

Нивниот син и денес ги поврзува, така што Благоја и Татијана останаа во добри односи и по нивната разделба.

Фото: Фејсбук/ Благоја Грујовски

Од фотографиите што Благоја ги објавува на социјалните мрежи, може да се види дека и Матеја и Марко се согласуваат одлично.

Фото: Фејсбук/ Благоја Грујовски

Благоја веќе 13 години е во брак со Ирена и тој не крие дека најмногу ужива кога времето го минува со семејството.

Фото: Фејсбук/ Благоја Грујовски

Тој деновиве го прослави својот јубилеен 60-ти роденден, а најубавиот подарок секако го доби од својата сакана.

Инаку Благоја е роден во Белград, како дете на студентска љубов, а корените му се од најубавото место во Македонија, Лазарополе.

Фото: Фејсбук/ Благоја Грујовски

Тој веќе со децении е на нашата музичка сцена и отсекогаш важел за човек кој остава впечаток кај понежниот пол.

Фото: Фејсбук/ Благоја Грујовски

По разделбата од Татијана, тој ќе заплови во брачните води со неговата сегашна сопруга, а во еден пригода ќе изјави.

Фото: Фејсбук/ Благоја Грујовски

„Едната жена беше 12 години помлада од мене, другата е 24. И децата ми се така, сè е во знакот на 12 и сè е во знакот на тигар“, изјави тогаш Баже.

Фото: Фејсбук/ Благоја Грујовски

Популарниот пејач исто така ќе додаде и дека толеранцијата и разбирањето се клучни за неговиот успешен брак со Ирена.

Фото: Фејсбук/ Благоја Грујовски

Како изгледа неговата сегашна сопруга која важи за вистинска убавица, погледнете во продолжение:

Фото: Фејсбук/ Благоја Грујовски

Фото: Фејсбук/ Благоја Грујовски

Фото: Фејсбук/ Благоја Грујовски

Фото: Фејсбук/ Благоја Грујовски

Погледнете ги и останатите фотографии:

Фото: Фејсбук/ Благоја Грујовски

Фото: Фејсбук/ Благоја Грујовски

Фото: Фејсбук/ Благоја Грујовски

Фото: Фејсбук/ Благоја Грујовски

Фото: Фејсбук/ Благоја Грујовски

Фото: Фејсбук/ Благоја Грујовски

Фото: Фејсбук/ Благоја Грујовски

Фото: Фејсбук/ Благоја Грујовски

Фото: Фејсбук/ Благоја Грујовски
(Visited 18.751 times, 11 visits today)