Беше весело во домот на познатата македонска водителка: Им пристигнуваат честитки од сите страни – тој беше најсреќен!

На нивната семејна харомонија и сплотеност може секој да позавиди.

Македонската водителка Живкица Каленикова може да се пофали дека е богата жена.

Нејзиното најголемо богатство се нејзините деца и сопругот.

Тие се големо семејство, а во нивниот дом секогаш е весело и сите се подготвени за славење.

ФОТО: Живкица Каленикова / Инстаграм

Уживаат во секој момент поминат заедно, а судејќи според видеата и фотографиите што ги објавува на социјалните мрежи, кај нив дома секогаш е весело.

Деновиве тие повторно имаа причина за славење.

ФОТО: Живкица Каленикова / Инстаграм

Имено, првиот син на Живкица славеше роденден.

ФОТО: Живкица Каленикова / Инстаграм

Даријан наполни 10 години, а гордата мајка сподели фотографии од него како бебе, па е се до денес.

ФОТО: Живкица Каленикова / Инстаграм

„Додека трепнеш десетче. Права љубов мајкина“, напиша таа во опис на фотографиите.

ФОТО: Живкица Каленикова / Инстаграм
ФОТО: Живкица Каленикова / Инстаграм

Живкица е инаку долги години во брак со сопругот Зоран, а плод на ивната љубов се Даријан, Марко и Ана.

Освен нивните три деца, домот им е исполнет со уште двете деца на Зоран од првиот брак Калин и Леа.

ФОТО: Живкица Каленикова / Инстаграм

Во многу свои изјави за медиумите, Живкица има напоменато дека е навистина прекрасно да се има големо семејство.

И покрај тоа што е мајка на три деца, на нејзината витка линија може да позавидат и помладите девојки.

За нејзиниот изглед вели задолжени се гените, но и редовниот тренинг. За себе вели дека е голем гурман и многу сака да јаде, па затоа е потребно дополнително да се потруди околу линијата.

ФОТО: Живкица Каленикова / Инстаграм

Летната сезона на одмори веќе започна, па водителката одлучи уште веднаш да ја искористи.

После пандемијата која веќе втора година го заплашува светот, со масовната вакцинација и стекнуваето на колективен имунитет, започна и отвораето на границите, па луѓето сега имаат можност да патуваат во разни држави.

ФОТО: Живкица Каленикова / Инстаграм

За македонската водителка ова беше само повик да ги спакува куферите и веднаш да појде на море.

На својот Инстаграм профил во кратките приказни таа сподели фотографии од плажа, во чој опис цитираше стихови од песната на светски познатта пејачка Пинк и нејзината ќерка Вилоу „Cover me in sunshine”.

ФОТО: Живкица Каленикова / Инстаграм

„Кажете ми дека светот се врти од своите почетоци“, напиша Живкица во опис на фотографијата од прекрасната плажа, а на другата слика порача: „Покриј ме со сонце“.

Мајчинството најмногу ја исполнува и таа ужива времето да го поминува со своите деца.

ФОТО: Живкица Каленикова / Инстаграм

А и кој не би уживал, кога покрај себе би имал така добро воспитани, забавни и креативни деца како нејзините.

Таа во една пригода на Инстаграм сподели интересно видео со кое насмеа многумина.

ФОТО: Живкица Каленикова / Инстаграм

На видеото се гледа како нејзиниот син се обидува да ѝ го извади млечниот заб на својата сестричка и успева во тоа. Видеото во рекордно време собра многу лајкови и коментари.

ФОТО: Живкица Каленикова / Инстаграм

Живкица и Зоран се трудат да ја одржуваат својата љубов како првиот ден и покрај сите обврски и професионални задолженија.

„Важно ми е да ја негувам и хранам врската и љубовта која ја имаме со сопругот.

Важно ми е да бидеме вистински партнери и пријатели, да се почитуваме, да си бидеме тука еден за друг во секое време. Разговори долги, отворени и искрени, решавање дилеми и полемики со чаша вино, гледање добар филм, слушање музика, патувања, ова се дел од работите кои ни значат многу и на двајцата. Децата се круна на љубовта, тие се најдоброто од нас. Сепак многу е важно дали и со кого ќе го делиме животот, кога децата ќе си заминат по својот пат“, изјави Живкица во едно од своите последни интервјуа за нашите медиуми.

ФОТО: Живкица Каленикова / Инстаграм
ФОТО: Живкица Каленикова / Инстаграм
ФОТО: Живкица Каленикова / Инстаграм
ФОТО: Живкица Каленикова / Инстаграм
ФОТО: Живкица Каленикова / Инстаграм

ФОТО: Живкица Каленикова / Инстаграм

ФОТО: Живкица Каленикова / Инстаграм

 

ФОТО: Живкица Каленикова / Инстаграм

ФОТО: Принтскрин

ФОТО: Принтскрин

ФОТО: Принтскрин

ФОТО: Живкица Каленикова / Инстаграм
ФОТО: Живкица Каленикова / Инстаграм
ФОТО: Живкица Каленикова / Инстаграм
ФОТО: Живкица Каленикова / Инстаграм
ФОТО: Живкица Каленикова / Инстаграм
ФОТО: Живкица Каленикова / Инстаграм
(Visited 494 times, 1 visits today)