Бела Хадид на црвениот килим изгледаше како принцеза во прозрачната тоалета од Диор и сандали од Кристијан Лобутин

Манекенката Бела Хадид изгледаше прекрасно во Кан

На премиерата на филмот познатата манекенка Бела Хадид се појави во преубава тоалет со која ги воодушеви сите.

Во прашање е „haute couture“ креација од престижната француска модна куќа Диор со прозрачни плисирани хоризонтални слоеви и со асиметричен полуотворен горен дел кој феноменално стои на нејзиното убаво тело.

Бела овој преубав фустан го „фураше“ со „old-school“ фризура, како и дијамантски обетки и нараквица од „Bvlgari“ , од познатиот модел „High Jewelry Diva“.

Целото издание манекенката го заокружи со фантастични златни сандали со потписот на генијалниот Кристијан Лобутин.

Facebook Comments
(Visited 64 times, 1 visits today)