Без шминка, вештачки трепки и фотошоп – погледнете како навистина изгледа Анабела

Фановите се воодушевени што ја гледаат во вакво издание

Анабела повторно е во центарот на вниманието поради турбуленциите во приватниот живот – имено, таа неодамна призна дека бракот Андреја Атијас заврши, без грди зборови и вадење на „валканата облека“ во јавноста. Но пејачката и покрај тешкиот период не ја трга насмевката од нејзиното лице и се обидува да биде позитивна.

ADVERTISEMENT

На социјалните мрежи најчесто објавува фотографии на кои е насмеана и стокмена од глава до пети, но е една од оние познати девојки кои не се срамат да го покажат и своето вистинско лице. Имено, таа неодамна пред своите следбеници  покажа како изгледа без шминка, вештачки трепки и без популарните филтри на Инстаграм.

Позираше во потполно опуштено издание и буквално ги запали социјалните мрежи. Од фотографијата можеме да заклучиме дека пејачката која оваа година наполни 44 години има се уште негуван и неодолив младешки изглед на кој можат да и завидуваат и помлади колепки.

Facebook Comments
(Visited 412 times, 1 visits today)
Loading...