Бајковито новогодишно издание на војвотката од Кембриџ – ќе се воодушевите од нејзиниот преубав фустан (фото)

Кејт во одлично модно издание

Кејт Милдтон започна со подготовките за новогодишните празници. Таа заедно со својот сопруг, принцот Вилијам гостуваше во една емисија во која подготвуваа разни-разни новогодишни рецепти, а во центарот на вниманието беше фустанот со кој изгледаше феноменално.

Имено, Кејт за оваа пригода избра црвен фустан со интересен дезен кој беше одличен избор за една ваква пригода.

Фото: Инстаграм, @kensingtonroyal

Едноставниот детаљ на фустанот во вид на панделка целото издание го направи да изгледа уште поинтересно, а Кејт целото издание го заокружи со шик фризура и нејзината насмевка на која никој не може да остане рамнодушен.

Фото: Инстаграм, @kensingtonroyal
Фото: Инстаграм, @kensingtonroyal

Па, дали ви се допаѓа ова празнично издание на Кејт?

Facebook Comments
(Visited 168 times, 1 visits today)