Реклама
Наши ѕвезди

Бакшишот лета од сите страни, рацете полни со пари – македонскиот пејач направи одлична забава

Еве зошто сите зборуваат за ова видео со познатиот македонски пејач

Реклама

Познатиот пејач направи хаос на една веселба

Пејачот Ѓоко Јовиќ важи за еден од најбараните, но и најплатените музичари во нашата земја, а сега исплива видео што тоа го потврдува.

Имено, Ѓоко деновиве пееше на една веселба, а на Инстаграм профилот на неговиот колега, хармоникашот Мишел Трајковски, „исплива“ видео на кое се гледа како на пејачот рацете му се полни со пари.

Маркетинг

И додека тој им пее на гостите и ги весели, парите почнаа да пристигаат од сите страни така што тој одвај ги држеше во рацете.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Мишел Трајковски

Па така, ако судиме според снимката што веќе е хит на социјалните мрежи, атмосферата била за паметење, а гостите одлично се забавувале. Исто така, делува и дека познатиот македонски пејач заедно со својата тајфа одлично си поминале на оваа луда и незаборавна тезга, но и дека сите се вратиле дома со полни паричници.

Фото: Инстаграм/ Мишел Трајковски

Фото: Инстаграм/ Мишел Трајковски

Ѓоко е познат по тоа дека кога ќе се фати за микрофонот знае да направи вистински хаос и да ги крене гостите на нозе.

Фото: Инстаграм/ Мишел Трајковски

Впрочем за тоа сведочи и оваа снимка…

Инстаграм/ Мишел Трајковски

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button