Бабата на Милијана само 4 години постара од Милојко – таа беше единствената гостинка на свадбата од нивните семејства

За необичната љубов на Милјана и Милојко пишуваа дури и странските медиуми

На свадбата на Милијана Богдановиќ која е преку 50 години помлада од својот новопечен сопруг Милојко Божиќ (74) не дојде никој од неговите роднини, а од страната на невестата беше присутна само нејзината баба Дана, која е само четири години постара од младоженецот Милојко.

ADVERTISEMENT

„Таа сакаше така, не сакам да и ја расипувам среќата“, изјави за Блиц, Дана, коментирајќи ја одлуката на својата внука да се омажи за стариот Милојко.

Фото: Блиц.рс

На свадбата беше лудо и весело, а на неа беа присутни и познати ријалити учесници со кои Милијана и Милојко беа цимери во шоуто „Парови“.

Фото: Фејсбук/ Милијана Божиќ

Прославата започна во дворот од нивната куќа, а фотографии од лудата веселба погледнете во продолжение.

Фото: Фејсбук/ Милијана Божиќ
Фото: Фејсбук/ Милијана Божиќ

 

Facebook Comments
(Visited 431 times, 1 visits today)
Loading...