Атрактивната пејачка бремена во петатта деценија од животот – таа на уникатен начин ја соопшти веста, заедно со сопругот плачеле во дует!

Радост во домот на познатата пејачка.

Пејачката Маја Шупут (41) го чека прво дете со сопригот Ненад Татарин, а сега открила и како му ги соопштила убавите вести и признала дека заедно плачеле од срце.

Имено, Маја на својот Инстаграм профил објави фотографија која ја направила во јули, на која ја подгинала белата маица и со црвен кармин на стомакот напишала „Бебе“.

– Денот кога на нас ни се смени животот. Тоа утро дознав дека сум трудна и од апсолутен шок, возбудување и една целосна неопислива состојба на умот единствено што успеав на брзина да нацртам нешто стомакот и така да му соопштив на маж ми дека ќе стане татко.

Толку ми се тресеа рацето па не успеав да ја снимам неговата реакција на телефон. Неговата збунета фаца нема да ја заборавам, само успеа по неколку минути да каже „Бебе???“ И почна да плаче. Па плачевме во дует, напишала пејачката.

Маја постојано е активна на социјалната мрежа Инстаграм таа објавува фотографии од своето секојдневие, следбенците се воодушевуваат од нејзината убавина.

Таа и покрај тоа што е во петтата деценија од животот изгледа совршено и атрактивно.

Погледнете какви интерени фотографии споделува пејачката.

 

 

Поради пандемијата како и нејзините колешки и Маја периодов одмара и полни батерии за престојните настапи но и повеќе време има за да се подоготви за доаѓањето на свет на нејзиното прво дете.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

(Visited 912 times, 1 visits today)