Реклама
Хороскоп

АСТРОЉУБОВ: Што е важно за Близнаците, Вагата и Водолијата во врската

Реклама

Мора да дадете се од себе затоа што овие луѓе не се заинтересирани за пари, не се заинтересирани за стабилност или акција, туку во приказна која стои зад некоја личност, посветеност и поддршка.

 

Маркетинг

Близнаци, за нив, комуникацијата е од суштинско значење. Тие уживаат во долги разговори и важно е да се чувствуваат како тинејџери. Тие не сакаат партнери кои бараат, и не сакаат премногу обврски. Разговорот е најдобриот афродизијак за Близнаците. Ако не успеете да ги доведе во заблуда со зборови, не обидувајте се поинаку, бидејќи тоа нема да успее.

Вагата сака да биде во врска, не толерира осаменост, но не влегува лесно во нови врски. Избираат многу, а естетскиот фактор е многу важен. Не сакаат дискусии за врска, сметаат дека сè може да се реши со разговор. Вагата е еден од најромантичните знаци. Сака сè да биде бавно и убаво. Љубовта е нивен афродизијак. Тие секогаш прават компромис.

Маркетинг

Водолија.На луѓето родени во овој воздушен знак им е многу тешко да стапат во брак, пред се затоа што се авантуристи. Тие се плашат дека бракот може да ги ограничи. Треба да бидете и пријатели и партнери истовремено за да бидете во можност да бидете со Водолија. Тие сакаат да експериментираат само по себе, на перверзија од секој вид ми доаѓа на ум. Ако сакате љубовници во лифт, во автомобил, на плажа, на отворено, тогаш сигурно сте до вистинската личност. Ништо не им е туѓо.

 

 

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button