Реклама
Наши ѕвезди

„Април е поубав со тебе“ – Калиопи ужива со оваа личност, нивната љубов е нераскинлива

Глетка која ќе ве остави без зборови.

Реклама

Македонската дива уживаше на Водно, со најважната жена во нејзиниот живот.

Калиопи важи за вонсериски уметник од светски калибар, кој покрај извонредните вокални способности во рамките на поп музиката, изведува и компонира музика за филм, театар и балет.

ФОТО: Инстаграм / Калиопи

Таа е доста позната на екс-југословенските простори каде врвот на кариерата го достигна во осумдесеттите.

Маркетинг

Кај нас често е нарекувана поп-дива или кралица на македонската поп-музика.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Калиопи

Калиопи е родена на 28 декември 1966 година во Охрид, а детството го поминала во Кичево. Татко ѝ е со влашко, а мајка ѝ со македонско потекло, но Калиопи не го зборува влашкиот јазик.

Многу е активна на социјалните мрежи и честопати знае да сподели фотографии со нејзините најблиски.

ФОТО: Инстаграм / Калиопи

Како што поминуваат годините Калиопи сѐ повеќе личи на својата мајка.

Доказ за тоа е најновото видео кое дивата го сподели на Инстаграм.

ФОТО: Инстаграм / Калиопи

Заедно со својата мајка Калиопи уживаше на видиковец на Водно.

„Април е поубав со тебе мамо, а животот е многу повреден! Те сакам“, напиша Калиопи во опис на видеото.

ФОТО: Инстаграм / Калиопи

ФОТО: Инстаграм / Калиопи

ФОТО: Инстаграм / Калиопи

ФОТО: Инстаграм / Калиопи

ФОТО: Инстаграм / Калиопи

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button