Реклама
CelebrityХоливуд

Анџелина Џоли искрено за разводот од Бред Пит: “Да не беа децата ќе бев на дното”!

Се посвети на нивното воспитување...

Реклама

48-годишната холивудска актерка Анџелина Џоли ја краси насловната страница на новиот број на американски Вог.

фото инстаграм/Анџелина Џоли

За споменатиот медиум, таа ексклузивно зборуваше за воспитувањето на децата и родителството, а се осврна и на разводот со актерот Бред Пит.

Маркетинг

фото инстаграм/Анџелина Џоли

Во своето искрено интервју таа рече дека никогаш не зажалила што станала мајка, а по разводот ја спасиле нејзините деца на кои целосно им се посветила.

Маркетинг

фото инстаграм/Анџелина Џоли

Анџелина не крие дека минувала низ тежок период но оттогаш мајчинството и е главен приоритет, па се труди да поминува што повеќе време со своите деца и да разговара со нив за сите теми кои им се суштински и важни.

фото инстаграм/Анџелина Џоли

Целиот живот и се променил кога станала мајка и воопшто не се кае поради нејзината одлука.

-Имав 26 години кога станав мајка. Тоа што имам деца ме спаси, но и ме научи на некои нови работи“, рекла актерката и додала дека е убедена дека ќе завршела на дното доколку не решила да живее за нив.

Анџелина Џоли го промовираше и својот моден бренд наречен „Atelier Jolie“ во едиторијал за насловната страница на Vogue за ноември.

фото инстаграм/Анџелина Џоли

– Откако поминав низ тежок период во кој бев повредена, терапевтот ме праша дали ќе се обидам да носам лелеава облека. Можеби звучи глупаво, но претпоставував дека панталоните и чизмите ќе ме направат посилна и решив сама да ги креирам, изјави познатата актерка.

фото инстаграм/Анџелина Џоли

Да потсетиме, Џоли го запозна славниот актер на снимањето на филмот „Господин и госпоѓа Смит“ во 2005 година, додека Пит беше во брак со холивудската миленичка Џенифер Анистон.

Парот Џоли и Пит имаат шест деца, три биолошки и три посвоени.

фото инстаграм/Анџелина Џоли

За време на снимањето на филмот „Lara Croft: Tomb Raider“, Џоли го посвои својот прв син Медокс во Камбоџа. Другите деца на парот се 19-годишниот Пакс, 19-годишната Захара, 17-годишната Шајло и 15-годишните близнаци Вивиен и Нокс.

Анџелина пред Бред Пит беше во брак со Џони Ли Милер, а на нивната венчавка го напиша неговото име на бела маица со сопствена крв.

фото инстаграм/Анџелина Џоли

Таа исто така три години беше во брак со американскиот актер Били Боб Торнтон, со кого се омажи во 2000 година, во Лас Вегас.

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button