Реклама
Наши ѕвезди

Антониа Гиговска го покажа брат ѝ – крвта не е вода, погледнете колку си личат

Познатата македонска пејачка сподели урнебесно видео со својот брат.

Реклама

Антониа покажа колку многу личи со својот брат.

Антониа Гиговска е една од најпопуларните македонски пејачки од поладата генерација во моментов.

ФОТО: Инстаграм / Антониа Гиговска

Уште со самото свое појавување на музичкиот натпревар „Пинкови ѕвездички“, Антониа ја освои и македонската и српската публика.

Маркетинг

Таа поседува сѐ што е потребно за една пејачката да стане голема ѕвезда.

Маркетинг
ФОТО: Инстаграм / Антониа Гиговска

Иако релативно млада, таа зад себе веќе има успешна кариера и многу хитови.

Нејзините песни веднаш стануваат најслушани песни на Јутјуб.

ФОТО: Инстаграм / Антониа Гиговска

За публиката секогаш е интересно да дознае нешто повеќе за нејзиниот приватен живот и токму затоа е и една од ѕвездите за кои најмногу се пишува на порталите.

Антониа е и активна на социјалните мрежи и редовно споделува и фотографии и видеа.

ФОТО: Инстаграм / Антониа Гиговска

Освен Инстаграм, не го запоставува ниту ТикТок.

Таму често споделува интересни видеа, најчесто со блиските пријатели, но овој пат ги изненади сите и го покажа својот брат Дарко.

На видеото таа и Дарко танцуваат на популарната песна „Made in Romania“.

ФОТО: Инстаграм / Антониа Гиговска

„Крв си е крв, мора да се глупира како сестра му.

Дали и вие имате постар брат и го малтретирате со вашите глупости“, стои во опис на видеото.

Погледнете колку си личат:

ФОТО: ТикТок / Антониа Гиговска

ФОТО: ТикТок / Антониа Гиговска

ФОТО: ТикТок / Антониа Гиговска

ФОТО: ТикТок / Антониа Гиговска

ФОТО: ТикТок / Антониа Гиговска

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button