Анета Молика и Џими имаат со што да се пофалат, ова се нивните НАСЛЕДНИЦИ! Ќерката целата е на мама, а синот – на тато!

Порасна и сега е вистинска убавица

Фото: Инстаграм/ Анета Мицевска

Ќерката на Анета Мицевска, Моника, која пејачката ја има со нејзиниот сопруг Џими, порасна во зрела убава девојка.

Моника долго време беше „мистерија“ кај домашната јавност, бидејќи нејзините познати мајка и татко ја криеја од љубопитните погледи.

Но откако Моника порасна, Анета повеќе пати има споделено заеднички фотографии од кои можеме да видиме дека е вистинска нејзина копија.

Фото: Инстаграм/ Анета Мицевска

Тие личат не само по нивната убавина и шарм, туку и по ставот, а обожавателите се воодушевени секогаш кога имаат прилика да ги видат заедно.

Фото: Инстаграм/ Анета Мицевска

Моника е принцеза на тато и вистинска копија на мама.

Фото: Инстаграм/ Анета Мицевска

Моника, додека беше малечка, нејзините горди родители сака да ја заштитат од медиумските натписи, па ретко објавуваа семејни фотографии.

Фото: Инстаграм/ Анета Мицевска

Но откако порасна, Анета не ретко се фотографира со неа, а така беше и овој пат кога на Инстаграм објави неколку заеднички фотографии.

Фото: Инстаграм/ Анета Мицевска

Пејачката секој слободен момент што го има го користи така што ужива со своите најблиски, а како што самата откри во една пригода, најтешко и е кога треба да замине на турнеја, и кога подолг период нема да биде со својата ќерка.

Но Моника веќе не е мала, туку млада дама која потполно ја разбира работата на своите родители и нема никаков проблем со тоа.

Фото: Инстаграм/ Анета Мицевска

Инаку, Моника и Џими оваа година треба да прослават 20 години брак.

Фото: Инстаграм/ Анета Мицевска

Тие пред да застанат на лудиот камен беа во врска една година, а Џими има и син од првиот брак, кој пак, е негова копија.

Фото: Инстаграм/ Тина Филиповска

Марио Мицевски за разлика од Моника, реши да тргне по стапките на својот татко. Тој е пејач, фронтмен на групата „Молика џуниор“.

Фото: Инстаграм/ Тина Филиповска
Фото: Инстаграм/ Тина Филиповска
Фото: Инстаграм/ Тина Филиповска

Интересно е што и тој е во брак со колешката Тина Филиповска со која настапуваа заедно во бендот.

Фото: Инстаграм/ Анета Мицевска

Фото: Инстаграм/ Анета Мицевска

Фото: Инстаграм/ Анета Мицевска

Фото: Инстаграм/ Анета Мицевска

Фото: Инстаграм/ Анета Мицевска

Фото: Инстаграм/ Анета Мицевска

Фото: Инстаграм/ Анета Мицевска

Фото: Инстаграм/ Анета Мицевска

Фото: Инстаграм/ Анета Мицевска

Фото: Инстаграм/ Анета Мицевска

Фото: Инстаграм/ Анета Мицевска

Фото: Инстаграм/ Анета Мицевска

Фото: Инстаграм/ Анета Мицевска

Фото: Инстаграм/ Анета Мицевска

Фото: Инстаграм/ Анета Мицевска

Фото: Принтскрин јутјуб
(Visited 15.582 times, 1 visits today)