Реклама
Наши ѕвезди

Ана Николиќ има сестра близначка? Фановите се „шокираа“ од ФОТОГРАФИИТЕ што пејачката ги објави на Инстаграм

Реклама

Познатата српска пејачка Ана Николиќ објави слика од својата сестра на Инстаграм и предизвика лавина од коментари за нивната убавина.

Фото: Инстаграм/ Ана Николиќ

Пејачката Ана Николиќ има брат Марко и сестра Јована.

Николиќ овој пат објави фотографија на која се спореди самата себеси со Јована и покажа колку личат една на друга.

Маркетинг

На фотографијата и двете се во идентични модни комбинации, па фановите не можеа да препознаат која е која.

„Пронајди ја разликата. Мојата сестра близначка“, напиша Ана.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Ана Николиќ

„Нема разлика, убава е и оваа лево, и оваа десно“. „Сестра ти е поубава, Ана има поубав нос, но Јована е подобра риба“, „Разликата е во промили“ и пишуваат фановите под фотографијата на познатата пејачка.

Фото: Инстаграм/ Ана Николиќ

Инаку, нејзиниот роден брат Марко и е голема поддршка во кариерата. Тој беше вработен кај нејзиниот поранешен сопруг Стефан Ѓуриќ Раста, а Јована досега многу ретко сме имале прилика да ја видиме во медиумите. Токму затоа и многумина беа изненадени од нивната сличност.

Фото: Инстаграм/ Ана Николиќ

Фото: Инстаграм/ Ана Николиќ

Фото: Инстаграм/ Ана Николиќ

Фото: Инстаграм/ Ана Николиќ

Фото: Инстаграм/ Ана Николиќ

Фото: Инстаграм/ Ана Николиќ

Фото: Инстаграм/ Ана Николиќ

Фото: Инстаграм/ Ана Николиќ

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button