Реклама
Вирално

АЛЕКСАНДРА САКАШЕ ДА ИМА ЦРНИ БЕЛКИ! Отиде во тату-студио, претрпе болки, а потоа ослепе

Реклама

Александра Садовска (25) од Вроцлав, од западниот дел на Полска, била заслепена откако ги тетовирала своите белките на очи во црна боја како раперот Попека.

Тату-мајсторот откако 25-годишната манекенка,  му се пожалила на неподнослива болка во очите, тој и рече дека тоа е нормално и дека треба да зема лекови против болки.

Маркетинг

Откако го изгубила целосен видот во десното око, лекарите и рекле на Александра дека штетата е неповратна и дека наскоро ќе го изгуби видот и на левото око.

За време на истрагата, откриено дека е најголемиот виновник е тату мајсторот затоа што користел мастило за тело, кое не треба да доаѓа во контакт со очите.

Маркетинг

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button