Александра Младеновиќ му прости на Шаулиќ – прва заедничка фотографија која докажува колкава е нивната љубов

Александа Младеновиќ му даде втора шанса на Михаил Шаулиќ.

Пејачката и наследникот на Шабан Шаулиќ раскинаа пред само неколку недели, а поводот за тоа дека врската им западнала во криза и расправии. Тогаш Александра ја потврдила оваа информација и рекла дека не е веќе зафатена и дека ќе се посвети на работните обврски.

Сепак, им се оствари желбата на нивното заедничо друшво кое беше убедено дека парот ќе се смири и дека кризата е моментална.

Пред неколку дена Александра и Михајло се сретнале, рразговарале и сфатиле дека не можат еден без друг. Како што вели извор близок до пејачката дека тие сакаат да поработат на тоа што не се софласуваат и сметаат дека тоа не е проблем за што треба да се разделат.

Доказ дека се смириле е и фотографијата која фотографите на Курир.рс ја уловиле во една белградска кафана, а судејќи по насмевката а нивните лица, тие навистина се среќни.

Колку се врзани еден за друг зборува и тоа дека Михајло во еден момент кога го погодила песна станал да игра, а иако Алексадра и понатаму седела, тој цело време ја држел за рака.

Нивните пријатели веруваат дека парот наскоро ќе застане на лудиот камен како и дека за тоа веќе имаат разговарано.

Иако мислат дека засега е рано за брак, сметаат дека судбоиносното „да“ можат да ги изговорат во средината на следната година. Се шпекулира дека парот во наредните неколку месеци ќе започнат и заедички живот.

За потсетување, јвноста за врскатат меѓу пејачката и синот на Шабан кога тој се појави на нејзиниот роденден во јуни оваа година.

Нивната романса ја одобри и семејството на Шаулиќ, а Гога смета дека Александра е права жена за својот син.

И неговата сестра Илда ја прифатила пејачката. Таа прва дознала за нивната врска и веднаш ја поддржала.

Погледнете во ппроодолжение неколку фотографии од прекрасната Александра Младеновиќ

 

 

 

 

 

 

(Visited 126 times, 1 visits today)