Реклама
LIFESTYLEВирално

Албино сестри го оддушевија светот со нивната извонредна убавина (ФОТО)

Реклама

Камила има две, а нејзината сестра Асел има 14 години.

Но, тие не се единствените деца во семејството; нивниот брат Алдиар има осум години, има типичен изглед како Казахстанец. „Луѓето се изненадени што сме албино“, рече Асел. „Многу од нив не знаат како изгледаат албино, луѓето “.

Маркетинг

Нејзината мајка, Аиман Саркитов, исто така, беше многу изненадена кога ја виде ќерката кога ја донесе на овој свет. Дури и лекарите беа изненадени. Отпрвин, се мислеше дека татко на детето е Русин.Кога Асел наполни десет години, таа започна да се занимава со манекенство. Сега, откако пристигна на свет и Камила, има уште повеќе побарувања таа во моментов има околу 33К следбеници на Истаграм.

Маркетинг

Албинизмот  е ретка болест на кожата, очите и косата, која се јавува поради недостиг на пигментот меланин.  Овие луѓе се сензитивни кон изложеност на сончева енергија, а како резултат на ова кај нив има поголем ризик за рак на кожата. Постојат повеќе видови на албинизам , но заедничка карактеристика на сите типови е проблемот со видот, исто така  последица од отсуството на меланин.

 

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button