Актерката цел живот се бореше со тежината, па се „преполови“, ова е нејзината тајна (фото)

Гaнана Скиортино , 22-годишна актерка во подем, сфатила дека морала да промени нешто кога видела дека тежи дури 108 килограми.

Агентите и рекле дека нејзиниот талент често останува во сенка поради вишокот килограми, па затоа и била подложена на операција на желудникот за успешно ослабела, пренесува „ Дејли Стар“ .

ADVERTISEMENT

– Бев дебела уште од раѓањето. Јас секогаш јадев здраво и вежбав, но откако отидов на лекар, тие откриле дека нивото на хормоните ми е неурамнотежено – откри Гaнана. Младата актерка е добро свесна дека наиде на отфрлање во бизнисот, но и навреди за сопствениот изглед.

„Се расправав за улогите, но секогаш имав чувство дека сум осуден врз основа на мојата тежина, не заради мојата изведба“, се сеќава таа. Како и да е, во 2016 година ја доби главната улога, во Трејси Турнблад во мјузиклот „Hairspray’’, а набргу потоа, таа реши целосно да го промени својот изглед.

10 месеци по операцијата, успеав да изгубам 50 килограми. Не сакам да звучи тоа дека е лесно, бидејќи не е, но операцијата ми го намали стомакот за да ме направи помалку гладна. Се разбира, по ваквата трансформација, титулата инфлуенсер не можеше да ја избегне.

Фото:Истаграм

Facebook Comments
(Visited 237 times, 1 visits today)
Loading...