Реклама
Наши ѕвезди

Пејачот Дарко Лазиќ има нова девојка – се мува со оваа Гранд ѕвезда?! НЕВЕРОЈАТНО личи на неговата поранешна

Реклама

Брзо ја заборави својата поранешна?!

Фото: Инстаграм/ Дарко Лазиќ

Пејачот Дарко Лазиќ не беше долго време сам откако Марина Гагиќ пред четири месеци реши да го остави.

Тој од неодамна е во врска со Барбара Бобак, која се појави во една емисија од актуелната сезона во Ѕвездите на Гранд.

Маркетинг

Барбара има 22 години и е од Футог, во близина на Нови Сад.

Фото: Инстаграм/ Барбара Бобак

Како што објави српскиот Курир, од нивни анонимни извори, Барбара и Дарко се познаваат подолг период, а во минатото неколку пати пееле заедно на разни веселби, но и по клубовите низ дијаспората.

Маркетинг
Фото: Инстаграм/ Барбара Бобак

Меѓу нив наводно постоеле искри уште од првата средба, но Лазиќ, тогаш се уште уживаше во љубовта со Марина. Тие целото време додека Лазиќ бил со Марина останале во контакт преку социјалните мрежи, но штом се разделиле и ја откажале веридбата, популарниот пејач во еден момент и предложил на Барбара да се видат, а таа веднаш се согласила.

Фото: Инстаграм/ Барбара Бобак
Фото: Инстаграм/ Барбара Бобак

Како што пренесуваат медиумите, тие моментално уживаат во врската, но целото време се обидуваат да ја сокријат врската.

Фото: Инстаграм/ Барбара Бобак

Но тие неколку пати биле видени заедно по рестораните и на сплавот на кој Лазиќ често доаѓал, така што неговите блиски пријатели веќе некое време се запознаени со тоа дека пејачот има нова љубов.

Инаку, атрактивната Барбара Бобак неодамна се појави во натпреварот „Ѕвездите на Гранд“, каде конкурираше директно да помине во четвртиот круг.

Фото: Инстаграм/ Барбара Бобак

Таа беше кандидатка во екипата на Мили, но жирито не беше воодушевено од нејзиното пеење и не беше на нејзина страна.

„Исфолирано пееше“, и порача Снежана, додека Саша беше поблаг.

„Тешко дека можеш с вакво пеење и коментари да дојдеш до четвртиот круг, тоа би бил преголем залак. Јас мислам дека треба да започнеш од следната сезона, од првиот круг, па затоа сега не те пуштам“, и кажа Саша тогаш.

Фото: Инстаграм/ Барбара Бобак

Инаку, во врска со целата ситуација се огласи и Дарко. Но тој не беше среќен заради оваа информација.

Фото: Инстаграм/ Дарко Лазиќ

„Моментално сум во странство, немам коментар за тоа. Денес е таа, утре ќе биде некоја друга. Имам поважна работа“, изјави тој, а пејачката со кого го поврзуваат новинарите, наводно не сакала да им одговори на пораките.

Фото: Инстаграм/ Дарко Лазиќ

Фото: Инстаграм/ Дарко Лазиќ

Фото: Инстаграм/ Дарко Лазиќ

Фото: Инстаграм/ Дарко Лазиќ

Фото: Инстаграм/ Дарко Лазиќ

Фото: Инстаграм/ Дарко Лазиќ

Фото: Инстаграм/ Дарко Лазиќ

Фото: Инстаграм/ Дарко Лазиќ

Фото: Инстаграм/ Дарко Лазиќ

Фото: Инстаграм/ Дарко Лазиќ

Фото: Инстаграм/ Дарко Лазиќ

Фото: Инстаграм/ Дарко Лазиќ

Фото: Инстаграм/ Дарко Лазиќ

Фото: Инстаграм/ Дарко Лазиќ

Фото: Инстаграм/ Дарко Лазиќ

Сите најнови вести поврзани со ѕвездите можете да ги следите на Гламур, убедливо најчитаниот портал за познатите во Македонија (види тука), како и на нашите страници на социјалните мрежи со вупно преку 1.000.000 фанови. Сите актуелни теми и случувања, најновите трачеви и најинтересните вести на едно место. Придружете се и на нашата официјална Фејсбук заедница ТУКА и бидете во тек со настаните, додека најинтересните текстови и интервјуа со познатите можете да ги следите и на Инстаграм ТУКА .

Поврзано

Back to top button