Warning: Attempt to read property "slug" on null in /www/wwwroot/glamur.mk/wp-includes/taxonomy.php on line 4632
Нега и здравје Archives - Гламур магазин
Warning: Attempt to read property "slug" on null in /www/wwwroot/glamur.mk/wp-includes/taxonomy.php on line 4632

Нега и здравје

Секој ден ми умиpaат колеги, животот стана лотарија: Шокантна исповед на д-р Нела

Секој ден ми умиpaат колеги, животот стана лотарија: Шокантна исповед на д-р Нела

Италија ги преживува најтешките моменти. Коронавирусот ги парилизира тамошните болници, стотици мртви, илјадници заразени. Умираат не само пациентите, туку и…
Многумина се изненадени од малиот стомак на оваа мама кој е во петти месец од бременоста

Многумина се изненадени од малиот стомак на оваа мама кој е во петти месец од бременоста

Хана Политес е една од најпопуларните фитнес-блогерки, а со нејзината објава на Истаграм шокираше милиони следбеници покажувајќи го стомакот во…
Внимателно: Најопасните бактерии се наоѓаат во тушот

Внимателно: Најопасните бактерии се наоѓаат во тушот

Истражувачи открија дека во тушот се наоѓаат микобактерии кои можат да предизвикаат проблеми со белите дробови. Истражувањето е направено во…
500 калории за 30 минути: Вежби во домашни услови

500 калории за 30 минути: Вежби во домашни услови

Многу често напорите за водење поздрав живот ни се попречени од недостатокот на слободно време, но всушност само треба добро…
Одлични сокови за витка линија и исфрлање на отрови

Одлични сокови за витка линија и исфрлање на отрови

Сокови што ќе ви помогнат да ја вратите вашата линија Постојат периоди во годината кога едноставно претеруваме со брзата храна…
Пробајте смути за детоксикација од ѓумбир и магданос

Пробајте смути за детоксикација од ѓумбир и магданос

Смути од свежо овошје и зеленчук Оние што веќе ги консумираат многу добро знаат дека тие мошне ефикасно делуваат на…
Back to top button