ѓоко јовиќ

Наследникот на нашиот познат фолк-пејач порасна во вистински фраер – колешките најизненадени
Наши ѕвезди

Наследникот на нашиот познат фолк-пејач порасна во вистински фраер – колешките најизненадени

Оваа вест изненади многумина Познатиот фолк-пеја Ѓоко Јовиќ на својот Инстаграм сподели кратко видео со кое што ги изненади неговите…
Бакшишот лета од сите страни, рацете полни со пари – македонскиот пејач направи одлична забава
Наши ѕвезди

Бакшишот лета од сите страни, рацете полни со пари – македонскиот пејач направи одлична забава

Познатиот пејач направи хаос на една веселба Пејачот Ѓоко Јовиќ важи за еден од најбараните, но и најплатените музичари во…
Ќе биде весело за празниците – сопругата на познатиот македонски пејач ја отвори вратата од домот
Наши ѕвезди

Ќе биде весело за празниците – сопругата на познатиот македонски пејач ја отвори вратата од домот

Сопругата на пејачот Ѓоко Јовиќ. Ивана Јовиќ, во последно време е поприлично активна на социјалните мрежи. Таа сега на својот…
Ништо послатко нема да видите денес – најмладиот син на познатиот македонски пејач си доби подароче
Наши ѕвезди

Ништо послатко нема да видите денес – најмладиот син на познатиот македонски пејач си доби подароче

Семејството Јовиќ ужива во новогодишните празници, но највесел е секако нивниот тригодишен син Дарин. Нашиот познат фолк-пејач Ѓоко Јовиќ заедно…
Она што нашиот познат пејач го направи за сопругата ги воодушеви сите – еве каков џентлмен е Ѓоко
Наши ѕвезди

Она што нашиот познат пејач го направи за сопругата ги воодушеви сите – еве каков џентлмен е Ѓоко

Познатиот македонски пејач Ѓоко Јовиќ на социјалните мрежи сподели видео на кое е со неговата сопруга Ивана. Пејачот и неговата…
Најсреќниот ден во животот на Ѓоко и Ивана Јовиќ – им пристигнуваат честитки од сите страни (фото)
Наши ѕвезди

Најсреќниот ден во животот на Ѓоко и Ивана Јовиќ – им пристигнуваат честитки од сите страни (фото)

Познатиот пејач Ѓоко Јовиќ заедно со сопругата организираа роденденска прослава за нивниот најмалиот син Дарин. За најмладиот член во семејството…
Back to top button