храна

Славјанка Петровска е махер за правење сарма, но едно нешто не знае да зготви
Наши ѕвезди

Славјанка Петровска е махер за правење сарма, но едно нешто не знае да зготви

Поранешната министерка за одбрана, Славјанка Петровска јавно кажа дека е одлична во кујната. Таа ужива да прави најразлични јадења, но…
ПОЛНИ МАРКЕТИ, ПРАЗНИ ФРИЖИДЕРИ – Колку пари ви се потребни за да го нахраните семејството?
Вести

ПОЛНИ МАРКЕТИ, ПРАЗНИ ФРИЖИДЕРИ – Колку пари ви се потребни за да го нахраните семејството?

Инфлацијата си го направи своето. Народот не може да скрпи крај со крај. Цените на производите до плафон, се купува…
Овие четири работи не треба да ги ставате во фрижидер, може да дојде до труење
Дом и семејство

Овие четири работи не треба да ги ставате во фрижидер, може да дојде до труење

Нутриционистите често знаат да потсетат дека  треба да бидеме посебно внимателни со храната. Познато  е дека постојат одредени намирници кои…
Нашата позната фолк-пејачка се преполови – и со + 20 килограми изгледаше убаво, но погледнете ја сега
Наши ѕвезди

Нашата позната фолк-пејачка се преполови – и со + 20 килограми изгледаше убаво, но погледнете ја сега

Познатата фолк-пејачка и гајдаџика ослабна 20 килограми за една година Познатата македонска фолк-пејачка и гајдаџика, Елена Јовческа, во последно време…
ТРАНСФОРМАЦИИТЕ НА АЛАЧКА: Од домаќинка со кецела до грациозна дама во свечен фустан
Наши ѕвезди

ТРАНСФОРМАЦИИТЕ НА АЛАЧКА: Од домаќинка со кецела до грациозна дама во свечен фустан

Популарната пејачка и водителка Адријана Алачка е синоним за традиционалната македонска кујна. Со нејзиниот долгогодишен проект кој го има на…
Конечно ДОБРА ВЕСТ- Цените на овие производи ќе се намалат за 10 проценти!
Новости

Конечно ДОБРА ВЕСТ- Цените на овие производи ќе се намалат за 10 проценти!

Министерството за економија од утрово почна да носи предлог-одлуки за зачувување на животниот стандард на населението. Сите анализи покажуваат дека…
Еве како да заштедите пари: Совети со кои паричникот секогаш ќе ви биде полн
Кафе муабет

Еве како да заштедите пари: Совети со кои паричникот секогаш ќе ви биде полн

За оние кои сакаат да заштедат постојат неколку начини да го направите тоа. Имено порталот Среќна жена открива неколку начини…
Каква домаќинка: Еве што зготвија вредните раце на Дракче за Прочка – веднаш ќе ви се пријаде
Наши ѕвезди

Каква домаќинка: Еве што зготвија вредните раце на Дракче за Прочка – веднаш ќе ви се пријаде

По повод еден од најубавите христијански празници, македонската водителка поготви традиционална трпеза за семејството. Дракче покажа што подготви со своите…
Back to top button