украина

Милош Биковиќ поради ВОЈНАТА, Русија-Украина, ја загуби улогата во „Белиот лотос“ од HBO
TV

Милош Биковиќ поради ВОЈНАТА, Русија-Украина, ја загуби улогата во „Белиот лотос“ од HBO

Еден од најпопуларните српски актери, Милош Биковиќ, требаше да игра во третата сезона на популарната сесрија „Бел лотос“ на HBO,…
Карлеуша призна дека е во шок – Се огласи и победничката на Евровизија од Украина, Руслана,
Наши ѕвезди

Карлеуша призна дека е во шок – Се огласи и победничката на Евровизија од Украина, Руслана,

Пејачката Јелена Карлеуша се огласи во врска со нaпадот на Русија врз Украина преку социјалните мрежи. „Смирено минувам низ транзиција…
Се појави коронавирус во еден од најубавите православни манастири
Вирално

Се појави коронавирус во еден од најубавите православни манастири

Откако во еден од најголемите православни манастири во Источна Европа, манастирот во украинскиот град Почаево се појави епидемија на коронавирус…
„Жените во Украина се повеќе ценети отколку во Македонија“
Интервју

„Жените во Украина се повеќе ценети отколку во Македонија“

Еден од најинспиративните Инстаграм профили за нови мајки дефинитивно е профилот на Моја фитнес мама. Таму ќе најдете здрави рецепти,…
Back to top button