тедрос адхном гебрејесус

Пристигнаа најцрните вести: Еве што соопшти директорот на СЗО
Вирално

Пристигнаа најцрните вести: Еве што соопшти директорот на СЗО

Директорот на Светската здравствена организација (СЗО) Тедрос Адхом Гебрејесус изјави во Женева дека пандемиајта од коронавирус и натаму забрзува и…
Back to top button