Тедрос Аданом Гебрејесус

Кога ќе не погоди следната пандемија: Првиот човек на СЗО го предупреди целиот свет
Вирално

Кога ќе не погоди следната пандемија: Првиот човек на СЗО го предупреди целиот свет

Светот ќе мора подобро да се подготви за следната пандемија – изјави генералниот директор на Светската здравствена организација (СЗО) Тедрос…
Back to top button