сусам

Паста од сусам: Моќен лек кој помага при многу болести, но и при слабеење
BEAUTY

Паста од сусам: Моќен лек кој помага при многу болести, но и при слабеење

Таанот или сусамовата паста е намаз кој се користи за подготвување многу јадења, но исто така го чува и здравјето…
Рецепт за салата со сусам и павлака, готова во само 3 чекори
MAMA

Рецепт за салата со сусам и павлака, готова во само 3 чекори

Помеѓу нашите омилени солени јадења, посебно место заземаат вкусните и кремасти салати, кои секогаш се совршен избор, без разлика дали…
ПРСТИ ДА ИЗЛИЖЕШ: Печен компир со сусам
Рецепти

ПРСТИ ДА ИЗЛИЖЕШ: Печен компир со сусам

  Ова јадење може да се сервира како прилог, но печениот компир е доволно вкусен што може да се послужи…
Печен компир со сусам
Рецепти

Печен компир со сусам

Ова јадење може да се сервира како прилог, но печениот компир е доволно вкусен што може да се послужи и…
Back to top button