син

Гламурозна крштевка за наследникот – македонскиот актер запеа на забавата за својот син
Наши ѕвезди

Гламурозна крштевка за наследникот – македонскиот актер запеа на забавата за својот син

Жарко сподели видеа и фотографии од забавата и ги воодушеви сите. Млад, енергичен, шармантен, миленик на публиката. Тоа е младиот…
Марија Шерифовиќ објави нова фотографија од синот, пристигнуваат честитки од сите страни (фото)
Новости

Марија Шерифовиќ објави нова фотографија од синот, пристигнуваат честитки од сите страни (фото)

Пејачката ужива во мајчинството Пејачката Марија Шерифовиќ точно пред половна година се оствари во најважната улога во животот. Имено, таа…
Оригинална честитка од СИНОТ: Денеска му е роденден на авторот на песната „Лихнида кајче веслаше“
Наши ѕвезди

Оригинална честитка од СИНОТ: Денеска му е роденден на авторот на песната „Лихнида кајче веслаше“

Доајенот на македонската народна песна, извонредниот и единствен Ефто Пупиновски денеска слави роденден.   Пејачот полни 71 година, а честитките…
Се слави во домот на Данела Арсовска – градоначалничката соопшти убава вест
Наши ѕвезди

Се слави во домот на Данела Арсовска – градоначалничката соопшти убава вест

Данела сподели фотографија со која ги воодушеви следбениците. Македонски економист, активист, политичар, Данела Арсоска ја доби функцијата градоначалник на Скопје…
Прва фотографија од тајната крштевка на синот на Шерифовиќ – пејачата го покажа и кумот
Новости

Прва фотографија од тајната крштевка на синот на Шерифовиќ – пејачата го покажа и кумот

Сподели емотивна објава Марија Шерифовиќ на денот на нејзината куќна слава, Свети Василиј Острошки, го крсти својот син Марио. Како…
Се сеќавате ли на Елвир Мекиќ – погледнете со каква убавица се ожени
Наши ѕвезди

Се сеќавате ли на Елвир Мекиќ – погледнете со каква убавица се ожени

Елвир беше сон на секоја девојка, а неговото срце го освои само една. На почетокот на 2000-тите Елвир Мекиќ беше…
Името на син ми му го дадов по свекрва ми Жанета – Каква мајка е водителката на „Качамак“?
Интервју

Името на син ми му го дадов по свекрва ми Жанета – Каква мајка е водителката на „Качамак“?

Неодамна се сретнавме со актерката и водителка  на емисијата „Качамак“ Владанка Крстевски каде таа ни откри повеќе за својот приватен…
Пејачката Маја Вукичевиќ објави преубава вест – пристигаат честитки, никогаш не била посреќна
Наши ѕвезди

Пејачката Маја Вукичевиќ објави преубава вест – пристигаат честитки, никогаш не била посреќна

Некогашната македонска пејачка Маја Вукичевиќ (50) која веќе подолго време живее во Австралија објави среќна вест. Имено, таа преку социјалните…
Back to top button