нијанси

Еве кои нијанси на нокти ќе го одбележат ова лето
BEAUTY

Еве кои нијанси на нокти ќе го одбележат ова лето

Летната сезона секако ве мами да ги лакирате ноктите што е можно почесто и да комбинирате различни тонови и нијанси.…
Три нијанси на еден кармин кои морате да ги пробате оваа сезона
Шминка

Три нијанси на еден кармин кои морате да ги пробате оваа сезона

Во ова видео што го подготвив за вас, сакам да ви покажам дека со еден тип шминка на очите можете…
Нов кармин на пазарот кој едноставно морате да го пробате
Шминка

Нов кармин на пазарот кој едноставно морате да го пробате

Кармин во нијанси кои ги обожаваме! Трендовите за убавина и оваа сезона ни донесуваат низа нови привлечни производи кои со…
Back to top button