музика

СЕ ЗАВРТЕ ОРО НА АЕРОДРОМ – Еве како спектакуларно беше пречекан еден патник (ВИДЕО)
Вирално

СЕ ЗАВРТЕ ОРО НА АЕРОДРОМ – Еве како спектакуларно беше пречекан еден патник (ВИДЕО)

Со хармоника, гитара и контрабас и звуците на песната „Добро јутро Шумадијо“ група пријатели му приредија на патник спектакуларен дочек…
Убавина која остава без здив – единствената ќерка на Есма направи голема промена на изгледот
Наши ѕвезди

Убавина која остава без здив – единствената ќерка на Есма направи голема промена на изгледот

Елеоноа работи со полна пареа и ја продолжува мисијата на својата мајка. Кралицата на ромската музика, нашата Есма Реџепова долги…
Македонија тагува, познатите се збогуваат од Атина Апостолова: „Ми отиде, ме напушти, замина“
Наши ѕвезди

Македонија тагува, познатите се збогуваат од Атина Апостолова: „Ми отиде, ме напушти, замина“

На 7 март 2024 година овој свет засекогаш го напушти наштата легендарна Апотолова, доајен на македонската народна музика. Пејачката била…
Спасен ги израдува фановите со убава вест – после долга пауза се случи и ова
Наши ѕвезди

Спасен ги израдува фановите со убава вест – после долга пауза се случи и ова

Спасен ги израдува се огласи на Фејсбук и соопшти новост. За македонскиот фолк пејач Спасен Силјановски познато е дека покрај…
Убавата КАТЕРИНА ОД МОСКВА доби песна од македонскиот музички состав „Компас бенд“
TV

Убавата КАТЕРИНА ОД МОСКВА доби песна од македонскиот музички состав „Компас бенд“

Кога љубовните приказни ќе се оживеат во музика има посебна магија во тоа. А во пресрет на Денот на Вљубените-…
Ќерката на Трајче и Кате Соната со микрофон во раце – фотографијата ги воодушеви нивните фанови
Наши ѕвезди

Ќерката на Трајче и Кате Соната со микрофон во раце – фотографијата ги воодушеви нивните фанови

Познатиот музички пар ја покажа ќеркичката која е копија на тато. Пејачката и клавијатуристот на велешката фолк група „Соната“, Катерина…
Балканскиот магионичар ДИНО МЕРЛИН има нови песни!
Новости

Балканскиот магионичар ДИНО МЕРЛИН има нови песни!

Балканската мегѕвезда Дино Мерлин најави предновогодишен концерт во Скопје. Фановите пресреќни што ќе имаат прилика одново да се дружат со…
Има кој да го продолжи нивниот пат: Еве кој е наследникот на Ферус и што направи за семејството
Наши ѕвезди

Има кој да го продолжи нивниот пат: Еве кој е наследникот на Ферус и што направи за семејството

Ферчо е гордост на семејството Мустафов и наследник на кралот на ромската музика Ферус Мустафов. За ова семејство годинава беше…
Back to top button