Молика

Еве како се преполови Анета Љумаковска – бајаги е ослабната, во ова се крие нејзината тајна
Наши ѕвезди

Еве како се преполови Анета Љумаковска – бајаги е ослабната, во ова се крие нејзината тајна

Нашата фолк-ѕвезда во последно време изгледа сé подобро Една од најголемите македонски фолк-ѕвезди, Анета Љумаковска, отсекогаш се грижела и водела…
Еве зошто ова беше навистина посебен ден за Анета Љумаковска – емотивна како никогаш досега
Наши ѕвезди

Еве зошто ова беше навистина посебен ден за Анета Љумаковска – емотивна како никогаш досега

Преубава вест што ги израдува нејзините фанови Пејачката Анета Љумаковска објави две посебни објави на социјалните мрежи, а причината ги…
Џими од Молика оди во пензија? Музичарот ги изненади фановите, ќе се изненадите што прави денес
Наши ѕвезди

Џими од Молика оди во пензија? Музичарот ги изненади фановите, ќе се изненадите што прави денес

Еден од нашите најпознати фолк-музичари наскоро планира да замине во заслужена пензија? Музичарот Џими Мицевски неодамна самиот пред камерите најави…
Македонците од Австралија ова нема да и го заборават на Гавазова – се појави и направи џумбуш (видео)
Наши ѕвезди

Македонците од Австралија ова нема да и го заборават на Гавазова – се појави и направи џумбуш (видео)

Сите воодушевени од нејзиниот настап Познатата фолк-пејачка Сузана Гавазова имаше навистина бурен викенд, но тоа важи и за гостите што…
Гавазова распали по оние што шират големо зло за неа – пејачката ова повеќе не може да го трпи! (видео)
Наши ѕвезди

Гавазова распали по оние што шират големо зло за неа – пејачката ова повеќе не може да го трпи! (видео)

Ова никој не го очекуваше! Нашата голема музичка фолк ѕвезда, Сузана Гавазова, наскоро заедно со групата „Молика“ ќе ја започнат…
Сопругата на Јовица од групата „Молика“ е ВИСТИНСКА УБАВИЦА – жена со шарм што маѓепсува (фото)
Наши ѕвезди

Сопругата на Јовица од групата „Молика“ е ВИСТИНСКА УБАВИЦА – жена со шарм што маѓепсува (фото)

Судбоносното „ДА“ го изговорија во 2019 година Шармантниот пејач на групата „Молика“, Јовица Наумчевски, мами воздишки кај припадничките на понежниот…
Анета повторно настапуваше со групата „Молика“ пред Македонците во дијаспората и направи хаос
Наши ѕвезди

Анета повторно настапуваше со групата „Молика“ пред Македонците во дијаспората и направи хаос

Гостите беа воодушевени Групата „Молика“ позната е по тоа дека прави одлични забави и дека на нивните настапи секогаш салите…
Back to top button