мода

Оваа позната дама не старее – македонската Шерон Стоун и на обична прошетка изгледа неверојатно
Наши ѕвезди

Оваа позната дама не старее – македонската Шерон Стоун и на обична прошетка изгледа неверојатно

Стојна изгледа фантастично и во осмата деценија. Ликот на актеркта Стојна Костовска буди чувство на спокој и топлина во душата,…
Еден детаљ на сите им падна во очи: Погледнете во каква комбинација се прошета Боки 13 низ Скопје
Наши ѕвезди

Еден детаљ на сите им падна во очи: Погледнете во каква комбинација се прошета Боки 13 низ Скопје

Боки се прошета низ Скопје стилизиран од глава до пети. Пред извесно време Апелациониот суд ја укина пресудата за кривично…
Пејачката Бојана со оваа фотографија го „запали“ Инстаграм
Стил

Пејачката Бојана со оваа фотографија го „запали“ Инстаграм

Пејачката Бојана Скендеровски одново блесна во нова креација потпишана од модната дизјанерка Ивана Кнез. Во последно време тешко е а…
Како излезена од „ВОГ“ – Не сте ја виделе нашата пејачка во вакво издание (ВИДЕО)
Интервју

Како излезена од „ВОГ“ – Не сте ја виделе нашата пејачка во вакво издание (ВИДЕО)

Нашата пејачка Бојана Скендеровски е вистинска дама, тоа го потврдува со секое нејзино појавување во јавноста, како и во нејзините…
ЗАРЕМ НЕ Ѝ Е ЛАДНО: Како се облекува нашата стендап-комичарка за во зима?
Стил

ЗАРЕМ НЕ Ѝ Е ЛАДНО: Како се облекува нашата стендап-комичарка за во зима?

Eдна од нашите ретки, но навистина популарни стендап-комичарки, Ивана Наскова е омилена меѓу жените со нејзиниот отворен хумор. На нејзините…
Жените „полудеа“ по овој аутфит на Спенџарска …
Стил

Жените „полудеа“ по овој аутфит на Спенџарска …

Нашата популарна водителка Јелена Спенџарска често-пати е инспирација за мода кај жените. Таа постојано споделува со нејзините следбеници кога оди…
Македонки како антички божици – блеснаа во новата колекција на Фран
Интервју

Македонки како антички божици – блеснаа во новата колекција на Фран

Од профилите на пејачката Сара Мејс и модната дизајнерка, стилистка и шминкерка Фросина Фран протекоа фотографии кои ретко кого ќе…
Back to top button